Liepājas muzejs turpina uzņemt ārvalstu rokdarbnieces, sadarbībā ar Rīgas tautastērpu centru “Senā klēts”

Piektdien, 7. jūnijā, Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 vēlreiz notiks starptautisks cimdu adīšanas seminārs, kurā šoreiz piedalīsies rokdarbnieces no ASV un Nīderlandes.

Pateicoties ārvalstu rokdarbnieču interesei, Liepājas muzejā atkārtoti norisināsies starptautisks cimdu adīšanas seminārs. Ārzemju rokdarbnieces turpinās iepazīties ar cimdu adīšanas tradīcijām Kurzemē un piedalīsies divās meistarklasēs par cimdu valnīšu adīšanas veidiem un dažādiem pērlīšu adījumiem.

Ārzemju viešņām sarūpēts plašs materiāls par cimdu adīšanu Kurzemē, īpaši vēršot uzmanību uz saglabātajām tautas mākslas vērtībām muzeja krājumā. Interesanti, ka šoreiz ārzemju rokdarbnieču vidū būs arī četras studentes ar pasniedzēju no ASV, kas norādu uz pieaugošu ārvalstu ciemiņu interesi par kurzemnieču etnogrāfiskajām vērtībām. Vēlme izzināt mūsu adīšanas noslēpumus turpina augt, un nu jau trešo gadu Liepājas muzejs ver durvis citzemju rokdarbniecēm.

Kā pastāstīja Liepājas muzeja Kurzemes tautas tērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete, semināra dalībniecēm tiks demonstrēts arī Liepājas tautas lietišķo mākslas studiju meistaru veikums. Tāpat būs iespēja iepazīties un iegādāties Lias Monas Ģibietes sarakstīto grāmatu par suitu etnogrāfiskajiem adījumiem.

Radošās meistarklases par pērlīšu adījumiem vadīs Ventspils amata meistare Solvita Zarupska, bet Dienvidkurzemes cimdu adīšanas paņēmienus ierādīs Liepājas muzeja muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Pievienots: 2019-06-06 15:31:29