Liepājas muzejā būs iespēja tikties ar grāmatas

Trešdien, 26. jūnijā,plkst. 17.30 Liepājas muzejā būs iespēja tikties ar poļu rakstnieku, grāmatas ""Poļi Liepājā – zināmā, nezināmā, aizmirstā vēsture" autoru Mareku Gluško.

Pasākuma ietvaros plkst. 16 notiks izstādes "Poļi Liepājā" atklāšana Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē, Rakstvežu ielā 13, kā arī pastaiga ar grāmatas "Poļi Liepājā – zināmā, nezināmā, aizmirstā vēsture" autoru Mareku Gluško.

Savukārt ap pulksten 17.30 Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē notiks tikšanās ar rakstnieku Mareku Gluško un grāmatas "Poļi Liepājā – zināmā, nezināmā, aizmirstā vēsture" prezentācija.

Mareka Gluško grāmata, kā arī uz tās pamata tapusī izstāde atgādina par poļu noteicošo lomu pilsētas izaugsmē.

Savā bagātīgi ilustrētajā grāmatā "Poļi Liepājā – zināmā, nezināmā, aizmirstā vēsture" autors Mareks Gluško iepazīstina ar vairākiem interesantiem, bet bieži vien maz zināmiem Liepājas vēstures pavedieniem. Daļa interesanto faktu tiks prezentēta izstādē ar tādu pašu nosaukumu pie Liepājas Sv.Jāzepa katedrāles, kura papildina 2018.gadā institūta "Polonika" izdoto publikāciju.

Grāmatas izdošanas laiks nav nejaušs: 2018.gadā Polija svinēja neatkarības atgūšanas simtgadi, bet Latvija – neatkarības proklamēšanas simto gadadienu. Pēc I Pasaules kara beigām tieši Liepāja sešu mēnešu garumā pildīja jaunās valsts pagaidu galvaspilsētas funkcijas.

Pasākuma organizatori: Polijas Kultūras mantojuma ārzemēs nacionālais institūts "Polonika", Polijas Republikas vēstniecība Rīgā.

Līdzorganizatori: Liepājas pilsēta, Liepājas bīskaps Viktors Stulpins,
Liepājas muzejs.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Pievienots: 2019-06-18 15:52:46