Aicinām uz mākslas zinātnieka Eduarda Dorofejeva stāstījumu par Žani Kokto

Trešdien, 26. jūnijā plkst. 18 Liepājas muzejs, atklājot franču grafiķa, rakstnieka un režisora Žana Kokto (1889. - 1963.) grafiku izstādi, aicina uz mākslas zinātnieka Eduarda Dorofejeva stāstījumu par mākslinieka personību un radošo darbību Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18.

Eduards Dorofejevs ir mākslas zinātnieks, strādā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, pasniedz Rietumu mākslas vēsturi Latvijas Kultūras akadēmijā un regulāri publicē vizuālai mākslai veltītus rakstus un izstāžu apskatus presē un interneta vidē.

Izstāde “Žans Kokto. Līniju māksla” tapusi sadarbībā ar izstāžu kompāniju “Art Expo”, atzīmējot mākslinieka 130. jubileju. Izstādē varēs iepazīties ar Žana Kokto grafikām no Kesauri ģimenes kolekcijas – unikāliem darbiem, kas veltīti viņa draugam, izcilam māksliniekam Pablo Pikaso, Žana Kokto darbu portfolio ar vairāk kā 100 nospiedumiem no mākslinieka oriģināliem līniju zīmējumiem.

Kolekcija “Zīmējumi” (“Dessins”) ļauj iepazīt Kokto līniju mākslu, ikdienas gaitās redzētās ainas un pārdomas. Kokto rokraksts redzams ar zīmuli rakstītās piezīmes un nosaukumi, kā arī īpaša lapa ar veltījumu Pablo Pikaso. Uzmanības vērtas ir oriģinālās litogrāfijas no kolekcijas “Kaķu dāma” (“La dame aux chats”), kas ilustrē Lui Emje dzejoļus.

Žans Kokto bija multimākslinieks, kurš radoši izpaudās dažādās jomā – mākslā, kino, literatūrā. Talantīgais mākslinieks Parīzes mākslā sāka darboties kopš 1910. gadu vidus. Viņa tuvākie draugi un līdzgaitnieki bija Pablo Pikaso, Marsels Prusts, Ēriks Satī un Andrē Žids.

Žana Kokto radošā darbība aptver daudzas jomas un viņa mākslinieciskā aktivitāte veicinājusi sabiedrības interesi un iedvesmojusi daudzus māksliniekus.

Izstāde Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 būs skatāma no 26. jūnija līdz 29. septembrim.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.

Pievienots: 2019-06-25 15:11:01