“Muzeju naktī “ savās prasmēs dalīsies kendama kultūras aizsācējs Latvijā

Sestdien, 18. maijā, Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” laikā savās prasmēs dalīsies  kendama kultūras aizsācējs Latvijā  Ingus Rutulis  un viņa komandas labākais spēlētājs Elvis.

Puiši būs sagatavojuši īpašu programmu, kas ļaus “Muzeju nakts” apmeklētājiem iepazīties ar kendama vēsturi, apgūt dažādus trikus, vērot profesionāļu paraugdemonstrējumus,  kā arī aplūkot īpašas kendamas - Inga Rutuļa personīgā modeļa pirmo un vienīgo prototipu, un  speciālas mākslinieku sērijas kendama (“Luzumaki”), kuras dizainu veidoja mākslinieks ar tādu pašu nosaukumu.

Šādas kendamas ir izpārdotas un vairs netiek ražotas. Šo programmas daļu interesentiem būs iespēja skatīt no plkst. 19 līdz 21 Liepājas muzejā.

Īpašu piedzīvojumu “Muzeja nakts” ietvaros Liepājas muzejā piedāvās mākslinieks Jānis Žīmants, kura darbus nesen varēja vērtēt Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē, izstādē “Jūtu gradācijas”. Apmeklētājiem no plkst. 19 līdz plkst. 22 Liepājas muzeja Dienvidkurzemes etnogrāfijas ekspozīcijā būs iespējas vērot mākslinieku darbībā, grebjot sev raksturīgās un neatkārtojamās koka figūras.

Akcentējot šī gada Muzeja nakts tēmu “Tālavas taurētājs”, Latvijas zemes aizstāvis, Liepājas muzeja dārzā visi interesenti varēs ievingrināt roku loka un arbaleta šaušanā. Savukārt, sajūtot seno laiku dvesmu, arī viduslaiku spēles izvērtīsies par jautru piedzīvojumi lieliem un maziem, viduslaiku sētas “Niedru lijas” aktīvo darbinieku vadībā.

Savukārt no plkst. 19 līdz plkst. 20 Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē būs iespēja baudīt instrumentālās mūzikas priekšnesumus Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas audzēkņu izpildījumā. Jaunieši un bērni, vecumā no 8 līdz 17 gadiem, piedāvās lielisku muzikālo programmu dažādos sastāvos, ļaujoties klaviermūzikas, ģitāru, čella, trompetes, saksofona, flautas  skanējumam.

Skolas direktore Aiga Tiltiņa pauž gandarījumu par jauniešu atsaucību un izsaka lielu pateicību visiem atbalstītājiem: koncertmeistarēm Inesei Krūmiņai un Ramonai Hartmanei, kā arī skolas pedagogiem Allai Valdenburgai, Baibai Kokinai, Agrim Bušam, Dacei Milzerei, Martai Rozentālei, Irinai Jakovļevai, Verai Oņiščenko un Leonardam Domicevičam.

Pēc Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas audzēkņu priekšnesuma, no plkst. 20 līdz 01.00, mazajā izstāžu zālē būs iespēja brīvi muzicēt, kļūstot par daļu no performances “Brīvās klavieres Muzejā naktī”.

Arī šogad Liepājā “Muzeja nakts” akcijas laikā apmeklētājiem būs atvērts ne tikai muzejs, bet arī vairāk nekā 30 sadarbības partneri vērs savas durvis,  piedāvājot interesantu, emocionālu un aizraujošu piedzīvojumu. Visas muzeja nakts aktivitātes un pasākumi ir bez maksas.

Informācijai par Liepājas Muzeju nakti var sekot facebooka lapā - @MuzejuNaktsLiepaja, aktuālo informāciju piedāvās Muzeju nakts Liepājā radio – “Kurzemes Radio”.

 

Pievienots: 2019-05-14 11:50:12