Plenēra “Liepājas marīna '18" atlasīto darbu izstādes atklāšana

Ceturtdien, 9. maijā, plkst. 17 Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 atklās 23. Starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra “Liepājas marīna ‘18” atlasīto darbu izstādi.

Pagājušajā gadā Jūras svētku ietvaros pie vecajiem spīķeriem Ostas promenādē mākslinieki atrādīja vienas nedēļas laikā plenērā tapušos mākslas darbus. Jau par Liepājas tradīciju un mākslas dzīves aktualizētāju kļuvušais Aivara un Ingas Kleinu organizētais plenērs “Liepājas marīna” sākotnēji pievērsās pilsētas un jūras tēmai, bet nu jau vairākus gadus notiek plenēri, kur tiek izcelta Liepājai īpašā jūras un ostas tematika.

Liepājas muzejā izliktajā izstādē būs pārstāvēti visi mākslinieki, kas piedalījās šajā plenērā, ar viņiem raksturīgāko un spilgtāko darbu. Kaut sākotnēji bija plānots, ka plenērā “Liepājas marīna ‘18” piedalīsies 33 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Ukrainas, dalībnieku skaits tomēr bija lielāks, gan jaunie mākslinieki, gan mākslinieki ar lielu plenēristu pieredzi.

Kopumā plenēra laikā dažādās tehnikās tapuši vairāki simti darbu, kuros mākslinieki attēlojuši jūru, ostu, piekrastes pilsētvidi, saulaino vasaru un pat negaisu. Pirmo reizi plenēra dalībnieki varēja strādāt arī “Kursas” teritorijā, līdz ar to māksliniekiem tika sniegta iespēja gleznot zvejas ostas ainavas, ko viņi labprāt izmantoja.

Plenērs notika pateicoties Liepājas kultūras pārvaldes, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes līdzfinasējumam.

Ieeja atklāšanas pasākumā bez maksas. Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma no 9. maija līdz 2. jūnijam.

Informējam, ka atklāšanas pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.

Pievienots: 2019-05-02 10:17:48