“Satiec savu meistaru” Liepājas muzeja dārzā

Piektdien, 5. aprīlī, no plkst. 15 līdz 16.30 Liepājas muzeja dārzā, Kūrmājas prospektā 16/18, būs iespēja piedalīties tradicionālās dziedāšanas meistarklasē un uzzināt par senajiem tautastērpiem.

Par tradīciju kļuvušais pasākums “Satiec savu meitaru” jau vienpadsmito reizi aicinās interesentus iepazīties ar dažādu amatu veicējiem. Kopumā 155 norises vietās visā Latvijā meistari iepazīstinās ar aušanas, adīšanas, tamborēšanas, izšūšanas prasmēm, kokamatniecību, keramiku, dažādiem mūzikas instrumentiem, latviskām dziesmām un dančiem.

Liepājas muzeja dārzā pasākuma apmeklētāji varēs iesaistīties lokālās dziedāšanas paraugstundā „Zinu, zinu tēva sētu” un iepazīties ar stāstījumiem par saviem darinātajiem tērpiem un saglabātajām senajām tautastērpa detaļām, ko organizē Nīcas novada biedrība „Cerību krāsa”.

Ar savām zināšanām un prasmēm dalīsies dažādu amatu meistari kā Lilija un Ivars Skriederi, Velta Dineviča, Aina Antonija, Zenta Vīgule, Velta Maļika, Sanita Zandere, Māra Ceriņa, Ināra Ozola, Līga Engelmane, Dace Sadaka.

Savukārt tiem, kam dziesma uz lūpām, būs iespēja piedalīties tradicionālajā dziedāšanas meistarklasē kopā ar Nīcas un Rucavas etnogrāfiskajiem ansambļiem, folkloras kopām SAKNES, VĒLAVA, radošo apvienību L.A.I.M.A. un Liepājas Universitātes kultūras vadības 2. kursa studentiem.

Pasākuma turpinājums, pēc plkst. 16.30, notiks koncertzālē  „Lielais dzintars”, Radio ielā 8.

Satiec savu meistaru ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas, kā ierasts, norisināsies vienlaikus ar projektu “Eiropas amatu prasmju dienas”. Šīs projekts aizsācies 2002. gadā, Francijā un kļuvis par plašāko starptautisko pasākumu, kas veltīts amatu prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. Šī gada pasākumu centrālā tēma ir “Teritoriju apraksti”, kur īpaša nozīme pievērsta vietējām tradīcijām, veicinot novadam, pagastam raksturīgo amatniecības prasmi, kas tiek pārmantota un atjaunota.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.

 

Pievienots: 2019-04-04 11:30:59