Muzeju nakts 2019 Liepājā organizatoru tikšanās

Piektdien, 29. martā, plkst. 17.30 Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 aicina uz tikšanos visus sadarbības partnerus, kuri vēlas iesaistīties starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts 2019”.
Šogad starptautiskā “Muzeju nakts” akcija notiks 18. maijā no plkst. 19 līdz 01. Jau vairākus gadus Liepājā “Muzeju nakts” kļuvusi par unikālu piedzīvojumu. To Liepājas muzejs īsteno kopā ar vairākiem sadarbības partneriem, sniedzot plašu un daudzveidīgu kultūras programmu neierastā laikā dažādās pilsētas vietās.
Šogad iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā, “Muzeju nakts” tēma un vadmotīvs ir Rūdolfa Blaumaņa “Tālavas taurētājs”.
2019. gads, kad atzīmējam Brīvības cīņu simtgadi, ir īstais brīdis pieminēt gan karalauka varonību, gan novērtēt tos, kuru cīņas ierocis ir vārds un taure, spalva un ota. Katram laikam ir savi nepakļāvīgie – sava ceļa gājēji, kas idejas vārdā grauj mūrus un nesatricināmi nostājas pret straumi.
Rūdolfa Blaumaņa apdziedātais drosmīgais un neuzpērkamais sendienu varonis – Tālavas taurētājs – lai ir kā simbols tautas varoņgaram, kas ļāvis mums piedzīvot Latvijas simtgadi. 2019. gada “Muzeju naktī” celsim godā visu laikmetu varoņus un izdzīvosim viņu varoņstāstus!
Muzeju nakts ir tradicionāls Eiropas mēroga pasākums maijā, kad vienu nakti durvis ver lielākā daļa valsts muzeju, kuru pulkam pievienojušās arī daudzas cita veida institūcijas, tādēļ aicinām iestādes piedalīties šī gada muzeju naktī ar saviem varoņstāstiem atverot durvis apmeklētājiem, kas ir gatavi jūs iepazīt no jauna, no cita redzesleņķa, meklējot varoņus citos un sevī.
Visai informācijai varēsiet sekot Liepājas Muzeju naktij veltītā lapā facebookā - @MuzejuNaktsLiepaja, kur turpināsim izvietot informāciju arī šogad.
Ja vēlaties piedalīties, lūdzam pieteikt savu dalību pa tālr. 22333723, 29605223, 63422604 (muzejpedagoģe Maruta Eistere vai sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Urkauska). Pieteikties var arī pa e-pastu: [email protected] Piesakot dalību, lūdzam norādīt iestādes nosaukumu, adresi, kontaktpersonu, tālruņa nr. un e-pastu.

Pievienots: 2019-03-28 00:37:29