Liepājas muzejs aicina skolēnus piedalīties eseju konkursā par Jani Rozentālu

Liepājas muzejs aicina skolēnus uz jaunām muzejpedagoģijas nodarbībām, kas stāsta par latviešu glezniecības lielmeistara Jaņa Rozentāla (1866 – 1916) daiļradi un personību.

Nodarbības paredzētas dažāda vecuma skolēniem, lai veicinātu skolēnu izpratni par latviešu profesionālās mākslas klasiskajām vērtībām, iepazīstinātu ar Jaņa Rozentāla personību, viņa radītājiem mākslas darbiem.

Nodarbībā, kas paredzēta 8.-12. klašu skolēniem,  jauniešus iepazīstinās gan ar mākslinieka biogrāfiju un viņa daiļradi, gan izstādē “Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas” eksponētajiem mākslas darbiem. Stāstījumu papildinās dokumentālās filmas “Rozentāls. Septiņi” fragmenti.

Savas sajūtas un pārdomas par mākslinieka personību un viņa darbiem aicināsim uzrakstīt esejā. Esejas gaidīsim uz muzeja e-pastu: [email protected] līdz 17. martam izvērtēšanai. Piecu labāko eseju autoriem balvā tiks dāvāta ekskursija uz Saldu – Jaņa Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzeju.

Saldū būs iespēja apskatīt Jaņa Rozentāla projektēto dzīvojamo ēku ar darbnīcu, kuras būvdarbi uzsākti 1899. gadā. Mākslinieks pēc būvdarbu beigšanas tur uzturējies vien divus gadus (1901- 1902), savu turpmāko darbību vairāk saistot ar Rīgu.

J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs šobrīd ir vienīgā vieta Latvijā, kur skatāmi latviešu glezniecības lielmeistara daiļrades agrīnā perioda oriģināldarbi. Nedaudzās, bet mīļās ģimenes un personīgās lietas sniedz ieskatu mākslinieka tā laika ikdienā.

Jaņa Rozentāla biogrāfija un radošā darbība spilgti apliecina latviešu mākslinieku sociālo un nacionālo pašapzināšanos 19. un 20. gadsimtu mijā. 20. gadsimta sākumā Rozentāls izvirzījās starp aktīvākajiem Rīgas mākslinieciskās vides veidotājiem un Baltijas mākslas modernizētājiem, kļūdams par aizrautīgu jauno estētisko principu īstenotāju glezniecībā un grafikā.

Līdztekus Vilhelmam Purvītim un Johanam Valteram Janis Rozentāls  Latvijas vizuālo mākslu ap 1900. gadu pietuvināja lielo Eiropas mākslas centru apvārsnim.

Jau ziņots, ka līdz 17. martam Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 skatāma izcilā latviešu mākslinieka Jaņa Rozentāla gleznu izstāde “Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas”, kurā iekļauti mākslinieka darbi no Liepājas muzeja, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja, Tukuma mākslas muzeja, Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja un Kuldīgas novada muzeja mākslas priekšmetu kolekcijas.

Nodarbībām lūdzam pieteikties zvanot pa tālruni +371 29605223, +371 63422604 vai rakstot elektroniski: [email protected]; [email protected]

 

Pievienots: 2019-01-30 15:03:07