Liepājas muzejā atklāta TLMS „Kursa” 60 gadu jubilejas izstāde „Rakstu līkloči”

Ceturtdien, 10. janvārī, plkst. 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 tika atklāta Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studija Kursa” 60 gadu jubilejas izstādi.

Pirms 60 gadiem mākslinieces Ernas Ošeles vadībā tika dibināts rokdarbu pulciņš, kurā dalībnieces sāka strādāt ar izšūšanas darbiem. Ilgus gadus Erna Ošele bija arī studijas vadīja.

Gadu gaitā pulciņš veidojās par vienu no lielākajām studijām Latvijā, šo pozīciju saglabājot līdz mūsdienām. No studijas dibināšanas dienas līdz šodienai čaklo rokdarbnieču pulkā vēl joprojām darbojas divas dalībnieces – Alma Pirkule un Vilma Otrupe.

Izstādē piedalās 30 meistari, parādot gan pēdējos gados tapušos, gan pavisam jaunus darbus. Izstādes vizuālo iekārtojumu veiks mākslinieki Iveta un Reinis Kuncīši, solot arī mazus pārsteigumus darbu izkārtošanā.

Izstādē būs redzami gan etnogrāfiski, gan mūsdienu tehnikās un materiālos veidoti darinājumi. Būs aplūkojami arī speciāli pagājušā gada Dziesmu un deju svētku izstādei darināti darbi, kas Liepājā vēl nav redzēti.

 Tā kā studija regulāri piedalās republikas pašdarināto tērpu skatē „Radošais nemiers”, tad arī šajā izstādē būs grupa darbu ar tērpiem. Vēl skatītāji varēs novērtēt dažādas segas, lakatus, cimdus, dzintara rotas, pinumus.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studija Kursa” dalībnieces caur šo izstādi vēlas apmeklētājiem radīt prieku un ierosmi darboties pašiem.

Studijas „Kursa” meistari savus darbus rādījuši ne tikai Baltijas valstīs, bet arī ārvalstīs kā Gruzijā, Krievijā, Polijā, Vācijā, Ungārijā, Holandē, Skandināvijas valstīs un citu kontinentu zemēs – Kanādā, Šrilankā, Bolīvijā un Japānā.

Par pasākuma īpašo gaisotni rūpējās Rucavas etnogrāfiskais ansamblis, tradīciju kopa „Rucavas sievas”.

Ieejas maksa: pieaugušie 1,50 EUR, skolēni, studenti un pensionāri 1 EUR, bērniem līdz 7 g. v. – bez maksas.

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma no 10. janvāra līdz 24. februārim.

Pievienots: 2019-01-04 16:27:10