Liepājas muzejs aicina māksliniekus piedalīties vizuālās mākslas izstādē

No 3. decembra līdz 9. decembrim Liepājas muzejs aicina Liepājas un tās apkārtnes māksliniekus iesniegt darbus Liepājas vizuālās mākslas izstādei “Liepājas mākslinieki Latvijas simtgadei”.

Atzīmējot Latvijas simtgadi, nākas aizdomāties par to, kas mums katram ir Latvija, rodot ļoti dažāda veida formulējumus, emocijas un izteiksmes veidus. Parasti sabiedrībā virmojošās sajūtas un pārdomas  spilgtāk uztver tieši mākslinieki, sniedzot iespēju saskatīt jaunus apvāršņus un domu lidojumu.

Kas mūsdienās ir Latvija, ar kādiem simboliem un jēdzieniem to izskaidrot? Kādas ir Latvijas un tās sabiedrības vērtības? Aicinām māksliniekus parādīt savus labākos darbus, izceļot Liepājas mākslas raksturu Latvijas simtgadē, jo tieši šie darbi veidos 2018. gada Liepājas vizuālās mākslas izstādi “Liepājas mākslinieki Latvijas simtgadei”.

Katrs mākslinieks var izstādei iesniegt ne vairāk kā trīs darbus, kas tapuši pēdējo divu gadu laikā. Darbus var iesniegt Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18:  darba dienās no plkst. 9 līdz plkst. 17 muzeja mācību centrā, bet sestdien, svētdien no plkst. 10 līdz plkst. 18 muzeja vestibilā.

Paredzēts, ka izstāde Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē Kūrmājas pr. 16/18 notiks no 14. decembra līdz 6. janvārim. Svinīgā izstādes atklāšana un Liepājas Kultūras pārvaldes veicināšanas balvu pasniegšana paredzēta 14 .decembrī plkst. 17.

Izstādes atklāšanas dienā profesionāla žūrija vērtēs kopizstādes darbus un piešķirs balvas par mākslinieciski augstvērtīgākajiem un interesantākajiem darbiem, lai veicinātu mūsdienu mākslas procesu attīstību un sekmētu Liepājas mākslinieku jaunrades procesu.

Kopējais Kultūras pārvaldes balvu fonds – 1000 eiro. Liepājas muzejs iegādāsies vienu izstādes darbu muzeja mākslas krājuma papildināšanai. Darbu izvēlēsies Liepājas muzeja Krājuma komisija, saskaņā ar Liepājas muzeja krājuma komplektēšanas koncepciju, īstenojot pārdomātu un mērķtiecīgu Liepājas muzeja krājuma politiku.

 

Pievienots: 2018-11-14 17:41:10