Ilzes Eniņas un Paula Spridzāna interpretācija par jūras tēmu

Trešdien, 14.novembrī, plkst. 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 notiks mākslinieku Ilzes Eniņas un Paula Spridzāna izstādes “Jūras sāls” atklāšana.

Veidot kopīgu izstādi abiem māksliniekiem radusies šovasar, piedaloties Aivara Kleina rīkotajā gleznošanas plenērā “Liepājas Marīna”, kurā Ilze Eniņa aktīvi darbojas jau kopš 2000. gada, bet Pauls Spridzāns –  2010. gada.

Abus māksliniekus vieno mīlestība uz jūru un šāda izstāde ir gluži likumsakarīga. Kā atzīst Ilze Eniņa, viņa pēc dabas ir avantūriste un šī kopīgā izstāde ir tam spilgts pierādījums. Arī savos darbos māksliniece meklē jaunus risinājumus, formas un faktūras, savukārt Pauls Spridzāns prezentēs klasiskās glezniecības paraugus.

Jūra vienmēr bijusi abu mākslinieku iedvesmas avots. Katru tā uzrunā citādāk. Ar izstādes nosaukumu „Jūras sāls” mākslinieki vēlas parādīt jūras glezniecības satura dziļumu un izteiksmes daudzveidību.

Ilze Eniņa 1976. gadā  absolvējusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļu un 1983. gadā Latvijas Mākslas akadēmijas Lietišķi dekoratīvās mākslas keramikas nodaļu.

No 1994. līdz 2009. gadam, ar pārtraukumiem, māca veidošanu un kompozīciju Liepājas Bērnu mākslas skolā, strādājusi arī  Liepājas Būvamatniecības vidusskolā par būvelementu veidošanas un  arhitektūras vēstures pamatu pasniedzēju.

No 1982. gada ar keramikas darbiem piedalās izstādēs Rīgā, Liepājā, citās Latvijas pilsētās un ārpus valsts robežām. Personālizstādes notikušas Liepājā, Rīgā, Aizputē, Kazdangā, Rucavā, darbi eksponēti arī ārzemju izstādēs. 2003. gadā māksliniece ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Humanitāro Zinātņu maģistra grādu Vizuāli plastiskajā mākslā.                                                

No 2014. gada ir Liepājas mākslinieku biedrības “Mākslas kolēģi” biedre, bet  no 2017. gada biedrības valdes priekšsēdētāja. Šobrīd Ilze Eniņa strādā O.Kalpaka Liepājas 15.vidusskolā par vizuālās mākslas skolotāju un keramikas pulciņu vadītāju.

Pauls Spridzāns 1965. gadā beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas koktēlniecības nodaļu. Studijas turpinājis Latvijas Mākslas akadēmijā rūpnieciskā dizaina nodaļā, ko absolvējis 1971. gadā. Pēc studijām Latvijas Mākslas akadēmijā sāka darbu Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā, par koktēlniecības nodaļas vadītāju un speciālo priekšmetu skolotāju no 1971. līdz 1975. gadam.

1976. gadā mākslinieks ar ģimeni pārceļas uz Ventspili, kur līdz 1991. gadam strādā zvejnieku kolhozā “Sarkanā bāka”, savukārt jau pēc četriem gadiem mākslinieks atgriežas Liepājā un turpina strādāt Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā. 1995. gadā Pauls Spridzāns tiek uzņemts Latvijas Juvelieru biedrībā.

No 2010. gada regulāri piedalās Aivara Kleina rīkotajos gleznošanas plenēros „Liepājas Marīna”, pēc kuriem aizsākās jūras tematikas glezniecība. Personālizstādes notikušas Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Talsos, Jelgavā, Aizputē, darbi eksponēti arī ārzemju izstādēs. 2003. gadā ieguvis maģistra grādu humanitāro zinātņu mākslā – dizainers, konstruktors. No 2014. gada ir  Liepājas mākslinieku biedrības „Mākslas kolēģi” biedrs.

Izstādes atklāšanas pasākums – bez maksas. Informējam, ka izstādes atklāšanas laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.

Ieejas maksa:pieaugušie - 1,5 eiro, skolēni, studenti, pensionāri - 1 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam - bez maksas.

Izstāde būs apskatāma no 14. novembra līdz 30. decembrim.

 

 

Pievienots: 2018-11-13 11:18:52