Liepājnieku veidotajā izstādē pēdējo reizi notiks vēsturiskas fotogrāfijas atdzīvināšanas performance

Piektdien, 2. novembrī, no plkst. 14 līdz 16 Andreja Pumpura ielā 5, kur līdz 18. novembrim skatāma liepājnieku veidotā izstāde “Liepājas brīvības stāsts”, pēdējo reizi būs iespēja piedalīties vēsturiskas Liepājas fotogrāfijas atdzīvināšanas mākslas performancē.

 

Performancē piedalīsies dejotāji Zane Prokofvjeva un Rolands Šteinbergs, kā arī horeogrāfe Ieva Kemlere. Par dejotāju tērpu dizainu, rekvizītiem un tēlu noformējumu rūpējušies mākslinieks Didzis Paeglis un grima māksliniece Mairita Lamberte.

Mākslas performance apvienos mūziku un deju – skanot pirmās Latvijas brīvvalsts laika skaņdarbiem, dejotāji iedzīvinās 20.gs. 20.–30. gadu Liepājā tapušus lielformāta attēlus.

Latvijas simtgadei veltītā izstāde „Liepājas brīvības stāsts” veidota no liepājnieku vēsturiskajām fotogrāfijām, ģimenes relikvijām un atmiņu stāstiem par viņu ģimeni, sākot ar pirmo Latvijas brīvvalsts laiku līdz deviņdesmitajiem gadiem Tautas fronti un Trešo Atmodu.

Liepājas muzeja veidotais izstādes iekārtojums ir rūpīgi pārdomāts un izveidots, lai apmeklētāji gūtu kopēju iespaidu par liepājnieku piedalīšanos ceļā uz brīvu Latviju. Ieejot izstāžu zālē ir iespēja atgriezties Trešās Atmodas notikumu un emociju virpulī, vērojot leģendāro rokoperu “Lāčplēsis”, kā arī gūt plašu ieskatu Atmodas laika aktivitātēs Liepājā un iepazīt to spilgtākos aktīvistus.

“Liepājas brīvības stāstā” būtiska loma ir veltīta Latvijas brīvvalsts laikam, kas vēsta par liepājnieku sasniegumiem sportā (sporta biedrība “Olimpija”), mākslā (pirmais profesionālais teātris Latvijā, opera, cirkus), kā arī iepazīstina ar vienu no pagājušā gadsimta ievērojamākajiem liepājniekiem un viņa ieguldījumu pilsētas attīstībā Juri Bokumu.

Izstādē priekšmeti, fotogrāfijas un stāsti savijas vienā kopīgā stāstījumā par spēcīgiem liepājniekiem un viņu dzimtām. Daļa no liepājnieku stāstiem tika iemūžināti arī video sižetos, kuri skatāmi visu izstādes laiku.

Latvijas simtgades ietvaros līdzīgas izstādes notiek deviņās Latvijas pilsētās, vairāk pievēršoties Brīvības ielas stāstam. Izstāde tapusi sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi, Latvijas valsts simtgades biroju, Latvijas Lielo pilsētu asociāciju un Valsts reģionālās attīstības aģentūru.

Liepājnieku veidotā izstāde „Liepājas brīvības stāsts” jau kopš 22. septembra skatāma Pumpura ielā 5. Tā apmeklētājiem ir atvērta katru dienu no plkst. 10 līdz plkst. 18. Ieeja izstādē ir bez maksas.

Izstāde būs skatāma līdz 18. novembrim.

 

Pievienots: 2018-10-24 14:37:38