Liepājas muzejā būs apskatāma tekstilmākslinieces Ainas Muzes darbu izstāde

Piektdien, 5. oktobrī, plkst. 17 Liepājas muzejā,  Kūrmājas prospektā 16/18 atklās latviešu tekstilmākslinieces Ainas Muzes (1943– 2017) darbu izstādi “Bezgalīgais pavediens”.

Aina Muze līdzās Edītei Pauls-Vīgnerei un Aijai Baumanei ir viena no  latviešu tekstilmākslas skolas vecākās paaudzes pārstāvēm. Viņa mācījusies pie izcilā tekstilmākslas meistara, Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas dibinātāja profesora Rūdolfa Heimrāta (1926–1992). Arī pati Aina Muze no 1995. līdz 2010. gadam strādāja Latvijas Mākslas akadēmijā par pasniedzēju, nododot uzkrāto pieredzi un zināšanas jaunajiem autoriem.

Viņa allaž radusi novatoriskus ceļus, ieviešot arī savus mākslinieciskos meklējumus dažādās tekstilmākslas jomās. Strādājusi daudzveidīgās aušanas un tekstilmozaīkas tehnikās, viņas radošais sniegums spilgti atklājas lielformāta un arī miniatūrās kompozīcijās, kur rodami gan abstraktu formu risinājumi, gan stilizēti figurāli motīvi, paužot folkloras, vēstures un sakrālās tēmas emocionāli piesātinātās zīmēs un simbolos.

Viņas radošajā darbā svarīga loma atvēlēta arī dzimtās Liepājas un jūras tematikai. Ainas Muzes mākslas daiļradi allaž caurvij rūpes par Latvijas vēsturi un kultūru kā patiesu un saudzējamu vērtību.

Ainas Muzes 75. jubilejas izstāde „Bezgalīgais pavediens”, atklāj mākslinieces radošo devumu Latvijas kultūrā, kas jo īpaši akcentējas Latvijas valsts simtgades kontekstā.

Aina Muze absolvējusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu (1962) un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu Rūdolfa Heimrāta vadībā ar diplomdarbu gobelēna tehnikā „Sārtās buras” (1967). Izstādēs piedalās kopš 1967. gada un ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1972.gada, Latvijas Tekstilmākslinieku Asociācijas biedre kopš 1994. gada. Māksliniece  no 1995. līdz 2010. gadam strādājusi Latvijas Mākslas akadēmijā par pasniedzēju, nododot uzkrāto pieredzi un zināšanas jaunajiem autoriem.

Ainas Muzes tekstilijas eksponētas daudzās izstādēs Latvijā un grupu izstādēs ASV, Austrālijā, Austrijā, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Kanādā, Krievijā, Rumānijā, Somijā, Spānijā, Ungārijā, Zviedrijā un citur ārzemēs. Ainas Muzes darbi reprezentē Latvijas tekstilmākslu un kultūru Latvijas pārstāvniecībā Strasbūrā (Francija), kā arī Latvijas vēstniecībās Kanādā, Čehijā un Turcijā.

Izstādes atklāšanas pasākums – bez maksas. Informējam, ka izstādes atklāšanas laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma no 5. oktobra līdz 4. novembrim.

Pievienots: 2018-09-30 16:23:00