Liepājas muzejā Aijas Zariņas gleznu izstādi atklās ar diskusiju “Sarunas par mākslu Liepājā nr. 2”

Piektdien, 31. augustā, plkst. 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 māksliniece Aija Zariņa atklās savu gleznu izstādi un rosinās uz dikusiju “Sarunas par mākslu Liepājā nr.2”.

Pirms vairākiem gadiem, 2004. gada 1. aprīlī, Karostā, Atmodas bulvārī 6, laicīgās mākslas galerijā “K.Māksla?” notika dubultizstāde – ekspremjera Einara Repšes “Nepabeigtās studijas” un Aijas Zariņas ,,Sarunas par mākslu Liepājā”. Dubultizstādes kuratore bija Aija Druvaskalne – Urdze.

Pirms izstādes atklāšanas notika presē plaši apspriestā Einara Repšes un Aijas Zariņas diskusija par mākslu, kultūru, iesaistot sarunā arī sabiedrību.

Turpinot 2004. gadā iesākto tēmu, māksliniece Liepājas muzejā 31. augustā plkst. 17 atklās savu gleznu izstādi ar diskusiju “Sarunas par mākslu Liepājā nr.2”. Izstādē būs apskatāmi Aijas Zariņas darbi, radīti laika posmā no 2004. līdz šim gadam. Diskusiju vadīs Latvijas Nākotnes institūta valdes priekšsēdētājs Normunds Grostiņš.

Kultūra ir sabiedrības un valsts ideoloģija. Garīgās tautas vētības, glabātas cauri laiku laikiem, ir tās idejas, kuras garantē pareizo navigāciju. Sabiedrības saimnieciskā darbība aizmirst darboties, ievērojot sensenus ētikas un kultūras principus.

Pašreizējā tehnikas straujā attīstība daudzkārt sarežģī orientēšanos. Filozofijas doktore, zinātniskā līdzstrādniece bioētikas katedrā no Romas Linda Gutpecka jau 2007. gadā lasīja lekcijas Latvijas inteliģencei par personu un bioētiku 21. gadsimtā, ietverot visu to sarežģīto kontekstu, kurā dzīvojam un kurā mums jāievēro cilvēcības noteikumi.

Šai tēmai tiek veltīti arī mākslinieces jaunie darbi, kuri kopā ar citiem kultūrpolitikai veltītajiem darbiem tiks atklāti “Sarunās par mākslu Liepājā nr. 2”.

“Jaunajos apstākļos, kad aktuālāka kļūst pāreja uz modernām tehnoloģijām, sarežģīti kļūst globālā tīkla sabiedrības jautājumi, par to, kas ir cilvēks un kas ir kultūra,” – tā Aija Zariņa.

Izstādes atklāšanas pasākums – bez maksas. Informējam, ka izstādes atklāšanas laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma no 31. augusta līdz 30. septembrim.

Pievienots: 2018-08-27 09:11:23