Latvijas simtgades zaļumballe Liepājā norisināsies Muzeja dārzā

11. augustā visā Latvijā notiks “Simtgades zaļumballe”. Liepājā šis skaistais  notikums, sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju,  savu vietu radis Liepājas muzeja dārzā, Kūrmājas prospektā 16/18.

Simtgades zaļumballe notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros   simt dienas pirms valsts 100. dzimšanas dienas un turpina tradīciju dejot, muzicēt un kopā būt Latvijā un citviet pasaulē. Tas ir aicinājums satikties ikvienam  - tiem, kuru jaunības garšā zaļumballēm bijusi īpaša nots, un tiem, kuri šo Latvijas tradīciju vēl tikai iepazīst.

Arī liepājniekiem būs iespēja Liepājas muzeja dārzā Kūrmājas prospektā 16/18 no plkst. 20 līdz 01 apmeklēt Latvijas simtgades zaļumballi. Muzikālo daļu atklās un balles viesus sagaidīs Oleksija Demčenko “Džeza kvartets”.

Zaļumballi vadīs Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska, kura kopā ar Kristeru Kupču sniegs arī muzikālu priekšnesumu. Balles turpinājumā būs iespēja kārtīgi izdejoties kopā ar Elizabeti Zagorsku un “Mīlas svētku orķestri”. 

Balles viesi varēs ne tikai ļauties zaļumballes valdzinājumam, priecāties par satikšanos, dejot un patīkami pavadīt laiku muzeja dārzā, bet arī fotografēties īpaši iekārtotā  foto stūrītī, iesaistīties loterijā un citās atrakcijās.

Ieejas maksa ballē ir 5 eiro. Īpaši gaidīti viesi ballē būs Liepājas politiski represēto kluba, “Daugavas Vanagi Latvijā” Liepājas nodaļas, Latvijas nacionālo partizānu Liepājas nodaļas, Latviešu strēlnieku apvienības Liepājas nodaļas biedri, kā arī Liepājas Optimistu pulka biedri, kuriem ieeja būs bez maksas. 

Zaļumballei piemīt īpaša noskaņa. Meitenes velk mugurā savas skaistākās kleitas, kādreiz ar krītiņiem tika nokrāsots vienīgais kurpju pāris, lai izskatītos kā jauns un laiks bija doties uz dejām, dažkārt mērojot pat vairākus kilometrus.

Tāpat arī puiši pucējas, gaidīja iespēju satikties un meitas izdancināt. Tas pieder pie latviešu kultūras – šī ir mūsu zeme, kurā dzīvojam un kuru ar dejām, dziesmām un prieku piepildām. Tāpēc, pieminot šo skaisto tradīciju valsts simtgades gadā, estrādēs, parkos, kultūras namos skanēs dzīvā mūzika un tiks atzīmēta gaidāmā Latvijas dzimšanas diena.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Personas datu saturošās informācijas apstrāde tiks veikta tikai norādītos un likumīgos nolūkos.

Pievienots: 2018-06-28 16:20:05