Liepājas muzejā ir apskatāma mākslinieku Vijas un Kaspara Zariņu izstāde „Paralēli”

No 6. jūnija līdz 29. jūlijam Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 ir apskatāma gleznotāju un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) glezniecības katedras mācībspēku Vijas un Kaspara Zariņu izstāde „Paralēli ”.

Šis projekts ir radīts kā divas personālizstādes vienlaicīgi. Mākslinieki nav kopīgi strādājuši pie viena darba, bet gan katrs atsevišķi veidojuši savu mākslas ceļu, meklējot savu individualitāti un skatījumu - gan vizuāli, gan saturiski.

Vija Zariņa savā izstādes daļā ir pētījusi Latvijas mūsdienu ainavas kodu dažādos gadalaikos un apgaismojumos. Viņas mērķis glezniecībā ir sniegt skatītājam laikmeta sajūtu, lai viņš varētu teikt: „Jā, tā ir mana Latvija”. Mākslinieces radītās lielformāta eļļas gleznas ir spēcīgs vēstījums savā patiesā redzējumā un vizuālās formas skaidrībā.

Savukārt Kaspars Zariņš turpina savu nesen iesākto abstraktās glezniecības ceļu, kas šajā izstādē ir akrila gleznojuma sajaukums ar dobtu un izslīpētu finieri. Mākslinieks atklāj saplākšņa dabisko materialitāti, atsedzot to pa slāņiem. Šī kombinācija starp gleznoto un dobto paver skatītājam nebijušas un patiesas emocijas, kas sakņojas mākslinieka sirdī.

Daļa šīs personālizstādes darbu ir tikuši eksponēti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē „Arsenāls” 2017. gada septembrī - oktobrī. Par šo sniegumu Vija un Kaspars Zariņi 2017. gadā ieguva Latvijas TV un Latvijas radio gada balvu „Kilograms kultūras” vizuālajā mākslā.

Vija Zariņa (1961) beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Induļa Zariņa monumentālās glezniecības darbnīcu (1986), profesora Eduarda Kalniņa un profesora Borisa Bērziņa meistardarbnīcu (1989). Izstādēs piedalās kopš 1980. gada, sarīkojusi vairāk nekā 20 personālizstādes. Vija Zariņa par pedagoģi strādā kopš 1986. gada, Latvijas Mākslas akadēmijā kopš 1999. gada, LMA Glezniecības katedras asociētā profesore kopš 2008. gada.

Kaspars Zariņš (1961) beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Induļa Zariņa monumentālās glezniecības darbnīcu (1986). Izstādēs piedalās kopš 1980. gada, sarīkojis 30 personālizstādes. Darbojies grāmatu grafikā, animācijā, saņēmis Latvijas nacionālā kino balvu „Lielais Kristaps” nominācijā „Labākais animācijas mākslinieks” par animācijas filmu „Vai tu ko teici?” (studija „Dauka”, 2009). Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors kopš 1995. gada, profesors kopš 2008. gada.

Mākslinieku Vijas un Kaspara Zariņu mākslas un ikdienas dzīve rit kopā jau vairāk kā 30 gadus.

Ieejas maksa: Pieaugušie 2,00 EUR. Skolēni, studenti un pensionāri 1,00 EUR. Bērniem līdz 7 g. v. – bez maksas.

 

Pievienots: 2018-06-04 16:54:59