Mežģīņu burvība

Liepājas muzejs piedāvā jaunu muzejpedagoģijas nodarbību, kas iepazīstina skolēnus ar mežģīņu vēsturi, pielietojumu un to radošu  izmantošanu.

Nodarbība izstrādāta balstoties uz izstādi “Mežģīņu šarms un noslēpumi”, ko veidojis Liepājas muzejs sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, franču izstāžu kuratori Anna Kamijī (Anne Camilli, sabiedrība Musée À la Carte), Rundāles pils muzeju un Tukuma muzeju, kā arī  Liepājas kultūras pārvaldes atbalstu.

Muzejpedagoģijas nodarbībā “Mežģīņu burvība” skolēniem būs iespēja iepazīties ar vienu no senākām Eiropā izkoptām amata prasmēm: mežģīņu darināšanu, lai izprastu neparasto valdzinājumu, kas piemita mežģīnēm  sākot ar 16.gs. līdz pat mūsdienām.

No diegiem vītas, pītas, tamborētas, knipelētas un vēl citās tehnikās darinātās mežģīnes parādās apkaklēs, aprocēs, vēdekļos un tērpu audumos. Nodarbības laikā skaidrosim kā atšķirt šīs dažādās apģērba detaļas un mežģīņu aksesuārus, aicinot bērnus pēc izvēles veidot improvizētus mežģīņotus darbiņus, iepazīt mežģīņu audumu specifiku, veicinot radošu izdomu.

Nodarbība paredzēta 3.-7. klašu skolēniem. Tās ilgums 60 minūtes, cena 15.00 EUR. Lai arī izstāde “Mežģīņu šarms un noslēpumi. Francijas un Eiropas mežģīņu pavedieni no 16. gs. līdz mūsdienām” Liepājas muzejā būs aplūkojama līdz 5. maijam, nodarbības būs pieejamas arī pēc izstādes.

Nodarbībām un grupu ekskursijām lūdzam pieteikties, zvanot pa tālruni +371 29605223, +371 63422604 vai rakstot elektroniski: [email protected]; [email protected].

Pievienots: 2019-04-18 14:05:06