Kapteiņa Rūdolfa Heila ģimenes albums

Liepājas muzejs 1984. gadā saņēma vērtīgu dāvinājumu – tālbraucēju kapteiņa Rūdolfa Heila ģimenes albumu, ko viņš uz Liepāju atvedis no Šanhajas 1920. gados. Šādu īpašu dāvanu muzejam pasniedza slavenā Liepājas pulksteņmeistara Jāņa Inges meita – Velta Inge.

Šanhajā iegūtais albumam ir skaisti apgleznoti un lakoti koka vāki. Tā lapas apdarinātas ar apgleznotu zīdu, kas padara krāšņāku albuma māksliniecisko koptēlu.

Albumā atdodamas kopumā 15 fotogrāfijas – gan paša kapteiņa Rūdolfa Heila, gan viņa ģimenes locekļu un draugu attēli. Piemēram, albumā atrodas fotoattēli gan no kapteiņa Rūdolfa Heila un viņa sievas Jūlijas kāzu dienas 1913. gadā Vladivostokā, gan Zelta kāzu jubilejas piecdesmit gadus vēlāk Liepājā. Albumā atrodas arī Šanhajā uzņemta Reinbergu un kapteiņa Veides ģimeņu fotogrāfijas

Tālbraucēju kapteinis Rūdolfs Heils (1890-1972) ir viens no pazīstamākajiem Liepājas 20. gadsimta jūrniekiem. Mācījies un beidzis Liepājas Navigācijas skolu, pirms kļūšanas par kapteini vairākus gadus braucis uz vietējiem buriniekiem. Īsi pirms Pirmā pasaules kara pieņēmis Ķīnas tirdzniecības flotes piedāvājumu un kopā ar sievu pārcēlies uz Latvijai tik tālo Austrumu zemi, kur vairākus gadus braucis uz Ķīnas tirdzniecības flotes kuģiem par kapteini. Ir zināms, ka Rūdolfs Heils Ķīnā beidzis arī vietējo jūrskolu, ko apliecina Ķīnā izdota kapteiņa apliecība. Kapteinis ar sievu atgriezies dzimtenē 1934. gadā. No austrumos pavadītiem gadiem paņēmis līdzi dažādus mākslinieciski īpašus un vēsturiski vērtīgus suvenīrus, kuri kopā ar iepriekš minēto albumu vēlākos gados nonākuši Liepājas muzeja krājumā.

Pievienots: 2014-10-03 16:53:22