Desmit 1. aprīļa baušļi precētām sievām

2013. gada rudenī, pateicoties Guntas Krūtaines dāvinājumam, Liepājas muzeja krājumā nonāca 20. gadsimta sākuma pastkarte ar desmit baušļiem, ko jāievēro katrai precētai sievai.

Pastkartīte sniedz precētām dāmām īsu pamācību, kā panākt to, ka vīrs tās mūžam mīl, kā arī to, no kā jāizvairās, lai nepadarītu vīra mūžu īsu un rūgtu.

Labai sievai jāizrāda savam vīram pateicība, ka tas viņu nav atstājis par „vecu jaunavu”. Laba sieva allaž gādā, lai vīra atpūtas brīdi neiztraucē raudoši bērni, viņa nerīko greizsirdības scēnas, ja atrod vīra uzvalkā citas sievietes rakstītu mīlestības vēstulīti, kā arī galdā ceļ tikai vīra mīļākos ēdienus. Tāpat laba sieva nedusmojas, ja vīrs pārrodas mājās vēlu un ir iedzēris. Baušļos sieva tiek pamācīta: „Parādi tam laipni ar uguni ceļu uz viņa guļamistabu un mīļi to izģērb un apguldi.” Sievai ar laipnu vaigu vīrs jāsagaida mājās arī tad, ja kādu nakti viņš "izpaliek no mājas". Šos baušļus ievērojoša sieva nekad nelūgs jaunas cepures, tieši otrādi – rūpēsies, lai piepildās ik katra vīra visniecīgākā vēlēšanās.

Jāpiebilst, ka uz pastkartes atrodamos baušļus nav jāsteidz pildīt – tie ir 1. aprīļa joki. April, april! 

Pievienots: 2014-04-01 14:57:47