Lietišķās mākslas izstāde “Pastaiga Liepājā”

4. oktobrī Liepājas muzeja Mazajā zālē notika Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra lietišķās mākslas studijas “Kursa” meistaru darbu izstādes “Pastaiga Liepājā” atklāšana.

Ekspozīcijā skatāmi studijas “Kursa” meistaru dažādās tehnikās darināti apģērbi un aksesuāri – kleitas, mēteļi, pusmēteļi, lakati, cimdi un citi rokdarbi. Izstāde bez maksas Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, būs apskatāma līdz 5. novembrim.

Lietišķās mākslas studijas “Kursa” meistari ikdienā darbojas un ir satiekami lietišķās mākslas centrā “Dārza iela”, Liepājā, Dārza ielā 4/8, kur ikviens rokdarbu interesents aicināts apgūt rokdarbu mākslu.

Kolektīvs dibināts 1958. gadā. No 1993. gada studiju vada tautas daiļamata meistare Ilma Rubene un mākslinieciskā konsultante Milda Dīriņa. Studijas “Kursa” dalībnieki joprojām ierosmi rod tautas mākslā, īpaši pievēršoties un izceļot Lejaskurzemes novada tradīcijas.

Pašlaik studijā vairākās sekcijās darbojas vairāk kā 50 dalībnieku – audējas, adītājas, pinēji, dzintara apstrādātāji, keramiķi, kokapstrādātāji un rokdarbnieces. „Kursa” savus darbus ir rādījusi ne tikai Baltijas valstīs, bet arī tālu pasaulē: Gruzijā, Krievijā, Polijā, Vācijā, Ungārijā, Holandē, Skandināvijas valstīs, kā arī citos kontinentos – Kanādā, Šrilankā, Bolīvijā un Japānā.

Studijas rīkotās izstādes ir daudzveidīgas, jo tā cenšas strādāt ne tikai ar etnogrāfisko materiālu, bet arī sekot līdzi mūsdienu modes tendencēm. To apliecina arī studijas „Kursa” dalībnieku pievēršanās moderno rokdarbu veidiem.

Pievienots: 2017-10-02 11:03:36