Jāņa Gunāra Kalnmaļa izstāde "Atskats"

Jānis Gunārs Kalnmalis pēc sirds aicinājuma ir plenērists. Viņa darbi izceļas un paliek atmiņā ar savu emocionalitāti un noskaņu. Kā aktīvs ceļotājs, mākslinieks savās gleznās iemūžinājis vietas, kurās uzturējies – tas redzams arī šajā izstādē. Mākslinieks piedāvā iepazīties gan ar pavisam jauniem, šī gada darbiem, gan arī pēdējo desmitu gadu laikā sastrādāto, pārstāvot dažādus mākslas žanrus – figurālo glezniecību, ainavas, kluso dabu, portretus.

“Mūsdienu Latvijas glezniecībā Jānis Gunārs Kalnmalis ir viens no nedaudzajiem, kurš apzināti strādā dabā, mērķtiecīgi pārrada emocionālos redzējumus, noskaņās vispārinātā mākslas tēlā. Būtiskākais nestandarta formātos apstādinātajos mirkļos ir veids, kādā mākslinieks runā par laiku un telpas vienību. Nav grūti saredzēt, ka, izmantojot visus amata paņēmienus un metodes kopiespaida radīšanai, mākslinieks, tomēr, šķiet, galveno uzmanību pievērš virsmas apstrādes, dažādošanas, pilnīgošanas problemātikai. Krāsas uzklājiens, plastiskums, ritmiskums, punktualitāte, šķīdinājumi, pludinājumi, sabiezinājumi rada to neatkārtojamo personības klātbūtnes momentu, kas nosaka profesionalitātes raudzi,” skaidro Ingrīda Burāne.

Jānis Gunārs Kalnmalis dzimis 1939. gada 20. jūnijā Rīgā. 1959. gadā beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, 1967. gadā Latvijas Mākslas akadēmiju, profesora Eduarda Kalniņa vadībā. Mācījies figurālās glezniecības klasē pie Latvijas mākslas klasiķiem Konrāda Ubāna, Leo Svempa, Induļa Zariņa un citiem.

Pēc Mākslas akadēmijas ilgus gadus strādājis kombinātā “Māksla” par radošo mākslinieku, veidojis Latvijas pilsētām monumentāli dekoratīvos sienu un ārsienu gleznojumus, grāmatu un lietišķo grafiku. Izstādēs piedalās kopš 1967. gada, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1979. gada.
Personālizstādes bijušas daudzās Latvijas pilsētās, kā arī Somijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Zviedrijā, Luksemburgā, Šveicē, Nīderlandē. Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas un Krievijas Mākslinieku savienību fondos, kā arī privātkolekcijās Eiropā, Amerikā un Austrālijā.

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma līdz 30. jūnijam. Ieejas maksa: 1,50 EUR pieaugušajiem, 1,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem.

Pievienots: 2019-06-05 19:10:14