Pēteris Taukulis "Izstāde Nr.4"

Pēteris Taukulis glezniecību sauc par krāsu attiecību mākslu, uzsverot, ka viņam svarīgākais ir attiecības. Attiecības ar Dievu, godīgas attiecības ar sevi, attiecības ar tuvākajiem cilvēkiem, attiecības mākslinieku vidē. Bet tāpat arī attiecības ar lietām, naudu, televizoru un datoru. Ļoti daudz attiecību, kur māksla ir kā saistviela, kas apvieno to visu un palīdz saprast. Māksla palīdz ieraudzīt katra brīža mainīgo kopainu. Līdzsvars, ritms, gaišā un tumšā attiecības, kompozīcijas daļu sabalansētība ir mākslas darba kompozīcijas elementi. Ikdienas dzīvē ir tāda pati kompozīcija kā mākslā, kā gleznā. Mākslas saistīšana ar dzīvi un ikdienišķās dzīves ienešana mākslā – šāda pasaules kārtības uztvere Pēterim Taukulim ir kļuvusi par ieradumu, un tā palīdz gan gleznošanā, gan dzīvē. Pārsvarā izstādē redzami mākslinieka šī gada darbi, kā arī agrāk radīti, bet pārveidoti šedevri.

Pēteris Taukulis mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā, Liepājas Universitātē ieguvis bakalaura grādu mākslā. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1999. gada. Pētera Taukuļa izstādes bijušas skatāmas gan dažādās Latvijas vietās, gan arī ārvalstīs. Nozīmīgākā – Minhenes laikmetīgās mākslas telpā “Kunstarkade” 2011. gadā. Šobrīd Grobiņas Mūzikas un mākslas skolā pasniedz priekšmetu „Mākslas valoda“, kurā apvienojas mākslas vēsture, elementi, laukums, ritms, kompozīcija, kā arī “Interesantu cilvēku klubā” pieaugušajiem palīdz apgūt mākslu. 

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma līdz 11.janvārim.. Ieejas maksa pieaugušajiem 1,50 EUR un skolēniem, studentiem, pensionāriem - 1,00 EUR. Bērniem līdz 7 gadu vecumam - bez maksas.

Pievienots: 2019-01-03 16:14:19