Liepājnieku veidota izstāde "Liepājas brīvības stāsts"

Latvijas simtgadei veltītā izstāde “Liepājas brīvības stāsts” veidota no liepājnieku vēsturiskajām fotogrāfijām, ģimenes relikvijām un atmiņu stāstiem par pirmo Latvijas brīvvalsts laiku, liepājnieku centieniem pēc neatkarības un brīvības 20. gadsimta astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmitajos gados Tautas frontes un Trešās Atmodas laikā.

Izstādes dalībnieku – liepājnieku atnestie priekšmeti ir ļoti dažādi un stāsti –  interesanti. Piemēram, vēstures skolotāja Irisa Otrupe uz izstādes laiku uzticējusi sava tēva Jāņa Otrupa glabāto virsnieka zobenu. Kā pastāstīja izstādes dalībniece, tēva glabātais zobens viņam ir bijis ļoti dārgs, ticis slēpts lauku mājās, Medzes pagastā aiz pažobeles.

Tikai vēlāk, bērniem paaugoties, tēvs viņiem šo zobenu parādījis kā lielu dārgumu. Kā daudzi citi Latvijas patrioti, arī Irisas Otrupes tēvs, glabājot šo neatkarīgās Latvijas simbolu, uzturēja Latvijas brīvības ideju dzīvu.

Gundars Sisenis, atnesot uz Liepājas muzeju savas ģimenes fotogrāfijas, dalījās atmiņās par vecmāmiņas stāstiem par dzimteni – Latviju, kā arī vectēvu un viņa brāļiem. Tajā laikā, vēl bērnam esot izsūtījumā Sibīrijā, Omskas apgabalā, šie bija visskaistākie stāsti, ko atcerēties. Un fotogrāfijās redzamie cilvēki – ar kuriem lepoties.

Savukārt izstādes Uldis Novickis izstādē piedalās ar savu bagātīgo medaļu un fotogrāfiju kolekciju par Liepājas sporta biedrības „Olimpija” spēcīgākajiem vīriem un viņu apbalvojumiem, parādot, kā ar minimālām iespējām Liepājas svarcēlāji spēja sasniegt ļoti labus rezultātus.

Daļa no liepājnieku stāstiem ir iemūžināti arī video sižetos, kuri būs skatāmi visu izstādes laiku.

Latvijas simtgades ietvaros līdzīgas izstādes notiek deviņās Latvijas pilsētās, vairāk pievēršoties Brīvības ielas stāstam. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju, Latvijas Lielo pilsētu asociāciju un Valsts reģionālās attīstības aģentūru.

 

Izstādi „Liepājas brīvības stāsts” Andreja Pumpura ielā 5 iespējams apmeklēt katru dienu no plkst. 10 līdz 18. (24. septembrī izstāde būs slēgta). Ieeja izstādē ir bez maksas.

Izstāde būs skatāma līdz 28. oktobrim. 

Pievienots: 2018-09-22 22:39:17