Aijas Zariņas gleznu izstāde “Sarunas par mākslu Liepājā nr. 2”

Pirms vairākiem gadiem, 2004. gada 1. aprīlī, Karostā, Atmodas bulvārī 6, laicīgās mākslas galerijā “K.Māksla?” notika dubultizstāde – ekspremjera Einara Repšes “Nepabeigtās studijas” un Aijas Zariņas ,,Sarunas par mākslu Liepājā”. Dubultizstādes kuratore bija Aija Druvaskalne – Urdze.

Pirms izstādes atklāšanas notika presē plaši apspriestā Einara Repšes un Aijas Zariņas diskusija par mākslu, kultūru, iesaistot sarunā arī sabiedrību.

Turpinot 2004. gadā iesākto tēmu, māksliniece Liepājas muzejā atklāja savu gleznu izstādi ar diskusiju “Sarunas par mākslu Liepājā nr.2”.

Kultūra ir sabiedrības un valsts ideoloģija. Garīgās tautas vētības, glabātas cauri laiku laikiem, ir tās idejas, kuras garantē pareizo navigāciju. Sabiedrības saimnieciskā darbība aizmirst darboties, ievērojot sensenus ētikas un kultūras principus.

Pašreizējā tehnikas straujā attīstība daudzkārt sarežģī orientēšanos. Filozofijas doktore, zinātniskā līdzstrādniece bioētikas katedrā no Romas Linda Gutpecka jau 2007. gadā lasīja lekcijas Latvijas inteliģencei par personu un bioētiku 21. gadsimtā, ietverot visu to sarežģīto kontekstu, kurā dzīvojam un kurā mums jāievēro cilvēcības noteikumi.

Šai tēmai tiek veltīti arī mākslinieces jaunie darbi, kuri kopā ar citiem kultūrpolitikai veltītajiem darbiem tika atklāti “Sarunās par mākslu Liepājā nr. 2”.

“Jaunajos apstākļos, kad aktuālāka kļūst pāreja uz modernām tehnoloģijām, sarežģīti kļūst globālā tīkla sabiedrības jautājumi, par to, kas ir cilvēks un kas ir kultūra,” – tā Aija Zariņa.

Izstādē apskatāmi Aijas Zariņas darbi, radīti laika posmā no 2004. līdz šim gadam.

Izstāde Liepājas muzejā skatāma līdz 30. septembrim.

Ieejas biļetes: pieaugušajiem - 1,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem - 1,00 EUR.

 

Pievienots: 2018-08-27 10:07:43