Egila Jāņa Brūna glezniecības izstāde

Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 skatāma mākslinieka Egila Jāņa Brūna (1938 – 2015) piemiņas izstāde, kurā izstādītas gleznas no Liepājas muzeja mākslas priekšmetu kolekcijas un mākslinieka brāļa Eglona Brūna privātkolekcijas.

Šogad Egilam Jānim Brūnam būtu apritējuši 80 gadi. Mākslinieks savas radošās darbības pirmsākumos strādājis grafikā, vēlākos gadus pievērsies glezniecībai. Piemiņas izstāde Liepājas muzejā veltīta tieši mākslinieka glezniecībai.

Mākslinieka darbos attēlotas gan ielu, mežu, parku, pludmales ainavas, gan portreti un klusās dabas. Šie darbi tapuši laika posmā no 1961. līdz 2009. gadam, galvenokārt, tieši dabā – vasaras plenēros Liepājā, Pāvilostā, Kurzemes piekrastē un citur. Mākslinieks pēc sirds aicinājuma bija plenērists, proti, viņš atzina glezniecību dabā.

Egils Jānis Brūns dzimis 1938. gada 27. novembrī Liepājā. 1971. gadā pabeidza savu profesionālo izglītību Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļas specialitātē – mākslinieks grafiķis un zīmēšanas, rasēšanas skolotājs.

Pēc studiju beigšanas mākslinieks uzsāka pedagoga gaitas Liepājas mākslas vidusskolā (šobrīd Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā), pasniedzot grafiku, burtu mācību, zīmēšanu, gleznošanu. Savukārt no 2000. līdz 2009. gadam strādāja Liepājas Pedagoģijas akadēmijā (šobrīd Liepājas Universitāte), kur pasniedza lekcijas un nodarbības zīmēšanā, gleznošanā, kompozīcijā.

"Par ievadu mākslā esmu pateicīgs Liepājas māksliniekam Teodoram Uldriķim, bet par tālāku attīstību – Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēkiem un saviem darba kolēģiem. Savos darbos cenšos uztvert un atainot noskaņu dabā, savā darbībā pārejot no zīmējuma un grafikas uz eļļas glezniecību”, teicis Egils Jānis Brūns.

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma no 13. aprīļa līdz 29. aprīlim. Ieejas biļetes cena: pieaugušajiem 1,50 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,00 EUR, bet bērniem līdz 7 g. v. – bez maksas.

Pievienots: 2018-04-13 18:53:27