Liepāja dažādu mākslinieku izpildījumā

Piektdien, 6. aprīlī, Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 atklāta 22. starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra “Liepājas marīna’17” atlasīto darbu izstādi.
Vasara ir laiks, kad mākslinieki iziet ārpus telpām un vides iedvesmoti rada jaunus darbus plenērā. Liepājas plenērs ir viens no ilglaicīgākiem un vērienīgākajiem plenēriem Latvijas mākslas vēsturē. Turklāt Liepāja ir ļoti pateicīga mākslinieku radošajam garam, - unikāla un rosinoša īpaši plenēra žanra glezniecībai. Tai ir vēsturiskā apbūve, dabas klātesamība – parks un jūras tuvums, piejūras romantika pretstatā ostas industriālismam un darba dunai, kas dod iespēju izpausties visdažādākiem māksliniekiem. 
Šajā plenērā, lai dažādotu Liepājas piekrastes ainavu glezniecību, Aivara un Ingas Kleinu rīkotā plenēra dalībnieki devās izbraukumā uz Karostu, kur bija iespēja attēlot jau palēnām zūdošo ainavu un mūžīgo mūsu vērtību – jūru.
Tradicionāli plenēra izstādei tiek atlasīti darbi, parādot katra mākslinieka veiksmīgāko un raksturīgāko darbu, kas tapis plenēra ietvaros. 22. starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenērā “Liepājas marīna’17” piedalījās vairāk nekā 35 gleznotāji un grafiķi, ne tikai no Latvijas - Liepājas, Ventspils, Rīgas, Jūrmalas, Lielvārdes, Madonas, bet arī ārvalstu mākslinieki - no Ukrainas, Lietuvas un Baltkrievijas. Līdz ar to izstāde piedāvā daudzveidīgu Liepājas redzējumu stilu, tehnikas un Liepājas vietu izvēlē. Plenērs notika pateicoties Liepājas kultūras pārvaldes, Liepājas SEZ pārvaldes līdzfinasējumam, kā arī LSEZ SIA “DG Termināls” un SIA “Pica serviss” atbalstam.
Izstāde skatāma līdz 27. maijam. Ieejas biļetes cena: pieaugušajiem 1,50 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,00 EUR, bet bērniem līdz 7 g. v. – bez maksas. 
 

Pievienots: 2018-04-06 18:13:18